top of page

CZĘSTE PYTANIA

  • Jak się przygotować do wizyty?
    DOKUMENTACJA MEDYCZNA Jeśli posiadają Państwo aktualne badania (MRI, RTG, TK, USG, badanie krwi) to proszę zabrać je ze sobą na wizytę. LEKKI POSIŁEK Na 1-2h przed wizytą nie należy spożywać obfitych posiłków. WYGODNY STRÓJ Na wizycie konieczne będzie rozebranie się do bielizny, dlatego zaleca się, by była ona wygodna i niekrępująca. Przydatny może okazać się strój sportowy.
  • Jak wygląda wizyta?
    Wizyta składa się z dokładnego wywiadu, badania oraz terapii. WYWIAD Jest bardzo ważną częścią wizyty. Polega na zadawaniu pytań przez terapeutę dotyczących dolegliwości pacjenta, lokalizacji, czasie ich trwania, przyczynie powstania itp. Wywiad dotyczy również chorób współistniejących, wykonywanego zawodu, stylu życia, przebytych urazów i operacji (sięgających nawet dzieciństwa) oraz przyjmowanych leków. Często zadawane są pytania, które z początku mogą się pacjentowi wydać nieistotne i nie mające związku z aktualnymi dolegliwościami. Jeśli pacjent ma ze sobą badania diagnostyczne, zostanie poproszony o ich przedstawienie. BADANIE Przed badaniem pacjent zostanie poproszony o rozebranie się do bielizny. Jest to ważne z punktu widzenia oceny postawy ciała i ewentualnych zmian skórnych. Pozwoli to również zlokalizować obszary nadmiernego napięcia mięsniowego przeprowadzić badanie manualne i testy funkcjonalne. TERAPIA Jeśli po wywiadzie i badaniu pacjent nie wymaga konsultacji z innym specjalistą lub wykonania dodatkowych to po postawieniu wstępnej diagnozy funkcjonalnej przechodzi się do terapii. Techniki terapeutyczne dostosowane są indywidualnie do każdego pacjenta
  • Ile trwa wizyta?
    Wizyta z reguły trwa około 45 minut. Zdarza się, że wizyta trwa dłużej lub krócej, w zależności od postępowania terapeutycznego.
  • Czy potrzebne są badania obrazowe?
    Jeśli posiadają Państwo aktualne badania (MRI, RTG, TK, USG, badania krwi), to proszę zabrać je na wizytę.
  • Czy na wizycie muszę się rozebrać do bielizny?
    Tak. Na wizycie konieczne będzie rozebranie się do bielizny, dlatego zaleca się by była ona wygodna i niekrępująca. Przydatny może okazać się strój sportowy.
  • Co mogę czuć po wizycie?
    W zależności od zastosowanych technik pacjent może czuć się zmęczony, rozbity lub może wystąpić nasilenie objawów. U wielu pacjentów reakcje pozabiegowe jednak nie występują. O możliwych reakcjach pozabiegowych oraz czasie ich trwania poinformuję każdego pacjenta indywidualnie w gabinecie, gdyż zależą one m.in. od stanu pacjenta i zastosowanych technik terapeutycznych.
  • Ile razy i jak często będę musiał / musiała do Pani przychodzić na wizytę?
    Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. To zależy od wielu czynników, takich jak: stan pacjenta, rodzaj dolegliwości i czas ich trwania. Dopiero w trakcie wizyty będzie można wstępnie określić plan terapii i ilość wizyt. Wpływ na powodzenie powrotu do sprawności czy zmniejszenia / zlikwidowania dolegliwości ma również stosowanie się pacjenta do zaleceń terapeuty.
  • Czy dojeżdża Pani do domu pacjenta?
    Tak. Jeśli istnieje taka potrzeba dojeżdżam do domu pacjenta. Opłata za przyjazd ustalana jest indywidualnie w zależności od lokalizacji.
  • Co jeśli nie mogę przyjść na wizytę?
    Jeśli nie mogą państwo z różnych względów przyjść na wizytę, proszę o kontakt z przynajmniej 24-h wyprzedzeniem.
  • Jakie są formy płatności?
    Możliwa jest płatność gotówką oraz kartą płatniczą.
bottom of page